Egy kép többet mond 100 szónál, hangzik a régi mondás. Hogy igaz vagy sem, azt döntsd el te, az az egy biztos, hogy nagyon feldobja a weboldalad, blogod, sales page-ed, ha elhelyezel benne egy odaillő képet.
Vannak az ilyen esetekre fizetős és ingyenes verziók is. Nyilván az ingyenes verziók nem olyan minőségűek, nincs olyan sok belőle, stb stb. De azért érdemes tenni velük egy próbát, minden másra meg ott a Mast… ja, ez itt nem a reklám helye.
Itt van a 9 legnépszerűbb és legnagyobb adatbázissal rendelkező képgyűjtő, árusító, vagy nem tudom mi a helyes név, de a lényeg, ahol iszonyat jó képeket tudsz beszerezni.
Shutterstock – Elérhető magyar nyelven. Több millió kép közül válogathatsz. Találhatsz itt még videókat és zenéket is. A kiválasztott képet testreszabhatod. Az egyik legjobb a piacon.
Freedigitalphotos.net – Ahogy a neve is mutatja vannak ingyenes képek itt. Méghozzá nem is rosszak. Érdemes körülnézni, ha kell egy blogposthoz kép.
iStockPhoto – Ne parázz, nem csak iPhone-hoz 😀 Elég nagy az adatbázis. A Getty Images tulajdonában van, de ez mit sem számít a te szempontodból. A lényeg: fizetős, és nagyon jó képek találhatók itt. Na meg videók és zenék is.
Graphic River – Az egyik személyes kedvencem, ha marketing vagy dizájn képelemekre van szükségem. Több mint fél millás az adatbázis és egytől egyig profi munka. Erősen ajánlott körbenézni. Ha viszont egyéb jellegű képekre, illusztrációkra van szükséged, akkor a testvérét a PhotoDune-t javaslom! Vannak ingyenes képek, és fizetősek, amik akár 2 dolcsiért is megvehetők, ami lássuk be, nevetségesen olcsó. Hatalmas adatbázis, profi képek.
Flickr – Sokan ismerik. Kb olyan, mint a youtube csak képekkel. Lehet használni inspirálódásra, vagy blog bejegyzésekhez képek kölcsönzésére. A szabályokat be kell tartani, de legalább ingyenes.
GettyImages – Ez egy nagy név ezen a piacon. Szarásig vannak fotókkal, képekkel, videókkal, zenékkel. Érdemes körbenézni náluk, ha valamit nem találsz máshol.
Dreamstime – Nagyon nyomulnak a srácok az utóbbi időben és jól csinálják. Szépen bővül az adatbázisuk, az elérhető kategóriák és egyáltalán nem drágák. DE található itt ingyenes képekből is bőven. Összesen több, mint 50 millió kép található náluk és hétről hétre durván gyarapszik. Jók.
Fotolia by Adobe – Az Adobe nevet senkinek nem kell bemutatni. Nem véletlenül ők is részesei a stock photo piacnak. És hát a név kötelez…
Depositphotos – Könnyű használni, hatalmas adatbázis, iszonyat olcsó és jók a képek is, meg a videók is. Merthogy az is van.
Canva – A végére hagytam a legnagyobb kedvencemet. A canva nem igazán egy stock photo gyűjtemény. Inkább egy online képszerkesztő. Ingyenes. Kibaszott jó. Nagyon könnyű használni. Szerkeszthetsz saját képeket vagy kereshetsz az adatbázisban. Sok ingyenes kép van, de vannak fizetősek is, amik nevetséges 1$-os áron megvehetők. Én imádom és rendszeresen használom. Próbáld ki!
Legyünk kapcsolatban