Tudod jól, hogy a mai világban senki sem lehet 100%-ig biztonságban. Mégis ha megteszel néhány igen egyszerű óvintézkedést, akkor nagyon nagy eséllyel nem fog történni valami tragikus esemény. Egyszerűbb a problémákat megelőzni, mint kezelni!
Ebből a cikkből megtudhatod, hogyan óvhatod meg WordPress weboldalad. A vállalkozásod weboldala érték. Vigyázz rá!
1. Biztonsági mentés
Mindig legyen egy biztonsági mentésed. Rendszeres időközönként készíts másolatot a weboldalad fájljairól és az adatbázisodról. De ne a tárhelyen tárold!! Legyen valahol máshol, mondjuk a saját gépeden, felhőben, egy másik tárhelyen, akárhol.
Erre több megoldás is létezik. Ha van cPanel elérésed (amit rohadtul javaslok), akkor abban van ilyen menüpont. Automatikusan elvégzi a feladatot és tömörített fájlt el tudod menteni.
Ha nincs, akkor manuálisan is tudsz biztonsági mentést készíteni egy fájlkezelő és a phpMyAdmin segítségével pedig az adatbázisodról.
De ha még kényelmesebben akarod, akkor vannak baromi jó bővítmények ilyen esetekre.
És ezek között még válogathatsz kedvedre ->
2. Használj biztonságos jelszót
Nagyon fontos, hogy erős jelszót használj. Betűk, számok, karakterek, kicsi, nagy, minden szar. Igen, tudom, nehéz megjegyezni. Én nem szívesen használom a böngészők jelszó megjegyzés funkcióját. Viszont van megoldás. Ingyenes és kurva jó. Ez pedig a LastPass. Generál jelszót, elmenti, biztonságos, egyszerű, könnyű. Mit akarsz még?
Érdemes időről időre megváltoztatni a jelszót. Ez is növeli a biztonságot.
3. WordPress biztonság
Frissítsd rendszeresen a WordPresst, a bővítményeket és a sablonokat. Ez fontos a legújabb biztonsági funkciók miatt.
Ne használd az admin felhasználói nevet. Használj egyedit. És ahhoz egy brutál jelszó és már elég jó vagy.
Ha van SSL tanúsítvány a webhelyedhez, akkor beállíthatod a wp-config.php-ban, hogy kötelező legyen biztonságos protokollon használni az admin felületet. Ehhez csak egy sort kell beszúrni a wp-config-ba
define(‘FORCE_SSL_ADMIN’, true);
Ha a fentieken túl akarsz még menni, akkor védekezhetsz a brute force támadásokkal szemben a Limit Login Attempts bővítménnyel. És/vagy telepítsd fel az iThemes Security plugint, ahol további lehetőségeid vannak védekezni az illetéktelen behatolókkal szemben.
Legyünk kapcsolatban